Blog

• LAZER BASKI

Her türlü metal, cam, ahşap, mermer, kristal, porselen, deri gibi mataryalin lazer ışığı ile kazınırak ya da yakılarak markalanması işlemidir. Ürünün mukavemetine göre bu ışınların kuvveti de değişiklik göstermektedir. Lazer baskıyı diğer baskı tekniklerinden ayıran en büyük özellik baskının silinmesi mümkün olmamısıdır. Lazer baskının yapımındaki bir diğer husus ise, geri dönüşü olmayan bir  baskı tekniği olmasından ötürü, baskı öncesi tasarım çalışmalarının büyük önem arz etmesidir.

 

• UV BASKI

Giderek gelişmekte olan bu tekniğin diğer endüstriyel baskı tekniklerinden farkı, boyada mevcut olan kimyasal çözücülerinişlem esnasında kurutulması, böylece çevreye ve ozana yayılacak olan zararlı maddelerin minimuma indirilmesini sağlıyor olmasıdır.Bir kaç saniye içerisinde mürekkep sertleşir. Bu faktör, üretim döngü süresini azaltmakta ve en önemli ekonomik faktörlerden biri olan sermaye tasarrufunu sağlamaktadır. Hergün raflarda görmekte olduğumuz ürünlerin ambalajları ve etiketleri, telefon kapları, kişisel kartvizitler bu teknik ile basılmaktadır. UV baskının en büyük avantajı ise güneş, su gibi çevre şartlarından etkilenerek renklerin solması yahut silinmesi gibi olumsuz durumları en aza indirimesidir.

 

• TAMPON BASKI

Kaliteli bir baskı ile ürününüzü özelleştirin ! Kalemlerin üzerinde yer alan baskı alanlarının en geniş kısmını sizin markanıza ayırır. Böylece markanız, ürünleriniz ve mesajlarınız doğru şekilde ulaşır. Kalemlerimizin farklı baskı alanları, teknik özellikleri ve renk alternatifleri arasında seçiminizi yaparak kaleminizi özelleştirebilirsiniz.

Tampon Baskı Nedir ?

Tampon baskı; silikon aracılığı ile boyanın baskı yapılacak yüzeye aktarılması ile yapılan bir baskı türüdür.

 

• SERİGRAF BASKI

Kaliteli bir baskı ile ürününüzü özelleştirin ! Ürünlerin üzerinde yer alan baskı alanlarının en geniş kısmını sizin markanıza ayırır. Böylece markanız, ürünleriniz ve mesajlarınız doğru şekilde ulaşır. Serigrafi Baskı Nedir ? Serigrafi Baskı; boyanın nesneler üzerine ipek klişe aracılığı ile aktarıldığı bir baskı türüdür. Geleneksel matbaa baskı türü ile benzerlikler içerir.